TEE : Ανάρτηση Κτηματογράφησης Δήμου Αγρινίου. Ελέγχουμε – Επιβεβαιώνουμε – Διορθώνουμε
Ιούλιος 30, 2021
Η Κοίμηση της Θεοτόκου
Αύγουστος 15, 2021

{"origin":"gallery","uid":"51CE5AC7-7DA8-45CD-9440-639E75D601A5_1627030609540","source":"other"}

Στέφανος Ντούσκος✌️

«Την ώρα του ύμνου σκεφτόμουν τα πάντα. Την προπόνησή μου, τον προπονητή μου, τους γιατρούς, την οικογένειά μου… Δεν έχω λόγια. Εφερα στα Γιάννενα το χρυσό μετάλλιο! Τρέμω ολόκληρος που κρατάω το χρυσό. Δεν έχω λόγια. Πίστευα και προσευχόμουν για ένα μετάλλιο, αλλά ποτέ δεν πίστεψα ότι θα πάρω το χρυσό. Είναι εξωπραγματικό».

Στέφανος Ντούσκος χάρισε στιγμές υπερηφάνειας σ’ όλους τους Έλληνες. Ο 24χρονος Γιαννιώτης πρωταθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του μονού σκιφ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, στέλνοντας στον έβδομο ουρανό όλους όσους ξενύχτησαν για να παρακολουθήσουν την ιστορική κούρσα του.
Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μονο σκιφ των ανδρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, κάνοντας νέο ολυμπιακό ρεκόρ!
Είναι το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την κωπηλασία.
Μπράβο στο παλικάρι!
Ο Ηπειρώτης αθλητής έκανε εκπληκτική κούρσα στον τελικό, προσπέρασε τους ανταγωνιστές του μετά το πρώτο μισό και τερμάτισε πρώτος με διαφορά σχεδόν ένα μήκος, καταρρίπτοντας το Ολυμπιακό ρεκόρ (6:40.45).